Příjezdová mapa

mapa          logo-mapy
Dopravní spojení                                                                 Zobrazit na Mapy.cz  

Autem
Obec Velké Losiny je velmi dobře dostupná po komunikací I.třídy č.11 Šumperk → Červenohorské sedlo → Jeseník. V centru obce lze zaparkovat osobní automobily i autobusy na veřejných parkovištích (nejblíže u hotelu Praděd nebo u budovy pošty).
U papírny je k dispozici pouze omezený počet parkovacích míst pro osobní vozidla. Toto parkoviště je vyhrazeno pouze návštěvníkům restaurace „Losín“ a Muzea papíru. Parkování je časově omezeno na max. 2 hodiny, v hlavní turistické sezóně za poplatek. Vjezd vozidly do vnitřního areálu Ruční papírny není povolen.

Vlakem
Železniční spojení na trati č.291 Šumperk –> Petrov nad Desnou –> Kouty nad Desnou. Soukromá železnice, která zajišťuje veřejnou drážní osobní dopravu na regionální trase Šumperk → Kouty nad Desnou. Ruční papírně je nejblíže umístěna stanice Velké Losiny (v centru obce) a nově připravovaná zastávka Velké Losiny – zámek (obě ve vzdálenosti cca 10 minut).

Autobusem
Autobusové spojení linkami na trase Šumperk → Jeseník, příměstskými linkami Šumperk → Velké Losiny (součást ISDOK –> integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje) nebo dálkovými spoji Brno → Šumperk → Červenohorské sedlo → Jeseník. Zastávka autobusových linek (V. Losiny – hotel Praděd) se nachází v bezprostřední blízkosti Ruční papírny.

Aktuality