Telefonní čísla:

Obecní úřad Velké Losiny, tel. 583 248 422
Směnárna – Česká pošta, tel. 583 248 400
Zdravotní středisko, tel. 583 248 331
Lékárna „U Praděda“, tel. 583 248 344
Benzina – čerpací stanice, tel. 583 248 411

Doporučené ubytování:

VILLA ŽEROTÍN
Hotel Wellness DIANA
Penzion Fialka, Velké Losiny
Penzion Terasa, Velké Losiny
Penzion Vaněk, Velké Losiny

Dopravní spojení:
Autem
Obec Velké Losiny je velmi dobře dostupná po komunikací I.třídy č.11 Šumperk → Červenohorské sedlo → Jeseník. V centru obce lze zaparkovat osobní automobily i autobusy na veřejných parkovištích (nejblíže u hotelu Praděd nebo u budovy pošty).
Zobrazit na Mapy.cz

U papírny je k dispozici pouze omezený počet parkovacích míst pro osobní vozidla. Toto parkoviště je vyhrazeno pouze návštěvníkům restaurace „Losín“ a Muzea papíru. Parkování je časově omezeno na max. 2 hodiny, v hlavní turistické sezóně za poplatek. Vjezd vozidly do vnitřního areálu Ruční papírny není povolen.

Vlakem
Železniční spojení na trati č.291 Šumperk –> Petrov nad Desnou –> Kouty nad Desnou. Soukromá železnice, která zajišťuje veřejnou drážní osobní dopravu na regionální trase Šumperk → Kouty nad Desnou. Ruční papírně je nejblíže umístěna stanice Velké Losiny (v centru obce) a nově připravovaná zastávka Velké Losiny – zámek (obě ve vzdálenosti cca 10 minut).

Autobusem
Autobusové spojení linkami na trase Šumperk → Jeseník, příměstskými linkami Šumperk → Velké Losiny (součást IDSOK –> integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje) nebo dálkovými spoji Brno → Šumperk → Červenohorské sedlo → Jeseník. Zastávka autobusových linek (V. Losiny – hotel Praděd) se nachází v bezprostřední blízkosti Ruční papírny.

Aktuality